Ισπανία

Στεγνό «καθάρισμα» κόντρα στη Κάντιθ για τη Ρεάλ και περιμένει… για τη στέψη

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-0 της Κάντιθ και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα στο ματς της Μπαρτσελόνα με την Τζιρόνα για να πανηγυρίσει τον τίτλο.

Αυτό που έπρεπε να κάνει το έκανε… Η Ρεάλ δεν φόρτσαρε, έφτασε όμως εύκολα στη νίκη 3-0 επί της Κάντιθ και πλέον περιμένει… Τι περιμένει; Το αποτέλεσμα του αγώνα της Τζιρόνα με την Μπαρτσελόνα, στο οποίο εάν η τελευταία στραβοπατήσει τότε θα μπορέσει να πανηγυρίσει την κατάκτηση του τίτλου, με τη μεταξύ τους διαφορά να είναι στους 14 βαθμούς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης με τον Κουρτουά να κάνει την πρώτη του εμφάνιση φέτος, άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Ντίας, ενώ ο Μπέλιγχαμ λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έκανε το 2-0 στην πρώτη του επαφή. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χοσέλου μετά από κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ό,τι δεν κατάφερε σε αυτή τη φάση το κατάφερε ένα λεπτό αργότερα, κάνοντας το τελικό 3-0.