Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Champions League.

21:40
Καλησπέρα σας! Το πρώτο εισιτήριο για τον φετινό τελικό του Champions League αποκτά απόψε κάτοχο, με την Παρί Σεν Ζερμέν να υποδέχεται την Ντόρτμουντ. Οι Βεστφαλοί έχουν προβάδισμα πρόκρισης χάρη στο υπέρ τους 1-0 στο πρώτο ματς. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στον πρώτο αγώνα by Γιάννης Πολιάς
21:43
Οι ενδεκάδες των ομάδων Παρί Σεν Ζερμέν (Λ. Ενρίκε): Ντοναρούμα, Χακίμι, Μαρκίνιος, Μπεράλντο, Μέντες, Ζαΐρ-Εμερί, Βιτίνια, Ρούιθ, Ντεμπελέ, Ράμος, Εμπαπέ Στον πάγκο: Νάβας, Τένας, Ουγκάρτε, Ασένσιο, Ντανίλο, Λι, Κολό Μουανί, Μουκιέλε, Σολέρ, Μπαρκολά, Σκρίνιαρ, Ζαγκέ Ντόρτμουντ (Έντ. Τέρζιτς): Κόμπελ, Ράιερσον, Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μάατσεν, Τζαν, Ζάμπιτσερ, Σάντσο, Μπραντ, Αντεγέμι, Φίλκρουγκ Στον πάγκο: Μέγερ, Λότκα, Οζκάν, Ενμέτσα, Αλέ, Ρόις, Βολφ, Μουκοκό, Μάλεν, Ζίλε, Βάτιεν, Μπάινο-Γκίτενς by Γιάννης Πολιάς
21:45
Οι Παριζιάνοι θέλουν να ανατρέψουν την κατάσταση όπως το 2020, όταν στη φάση των «16» είχε νικήσει 2-0 τους Βεστφαλούς μετά το 2-1 στη Γερμανία, στον δρόμο για τον τελικό. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι η Παρί είχε ηττηθεί στον τελικό του '20 από την Μπάγερν Μονάχου, όπως και η Ντόρτμουντ στον τελευταίο της τελικό, το 2013. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Αύριο θα διεξαχθεί ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου, με το πρώτο ματς να έχει λήξει 2-2. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Πέντε λεπτά ακόμα για τη σέντρα στο Παρκ ντε Πρενς. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Ετοιμάζονται να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
22:02
2' Πιο κεφάτοι μέχρι τώρα οι Γερμανοί. by Γιάννης Πολιάς
22:03
3' Οφσάιντ ο Φίλκρουγκ, η κεφαλιά του οποίου ούτως ή άλλως δεν άγχωσε ιδιαίτερα τον Ντοναρούμα. by Γιάννης Πολιάς
22:05
4' Μάζεψε εύκολα ο Κόμπελ μετά την προσπάθεια του Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Ίδια κατάληξη και για τη σέντρα-σουτ του Χακίμι. by Γιάννης Πολιάς
22:06
6' Κόρνερ για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
22:07
7' Μπλόκαρε ο Κόμπελ το σουτ του Εμπαπέ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Έχουν πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Παριζιάνοι. by Γιάννης Πολιάς
22:09
by Γιάννης Πολιάς
22:11
11' Παραλίγο το λάθος από τον Ντοναρούμα, που έδιωξε όπως όπως σε πλάγιο. by Γιάννης Πολιάς
22:12
12' Κόρνερ για την Ντόρτμουντ, μετά από σουτ του Αντεγέμι που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Έδιωξαν οι Γάλλοι. by Γιάννης Πολιάς
22:14
13' Σουτ του Ράμος έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:14
22:19
19' Σουτ Ράιερσον μέσα από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιάννης Πολιάς
22:23
22:25
25' Για την ώρα η Μπορούσια κρατά με σχετική άνεση το μηδέν. by Γιάννης Πολιάς
22:27
27' Τραγικά άστοχο το μακρινό σουτ του Βιτίνια. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Μισή ώρα αγώνα με ελάχιστες φάσεις μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
22:31
31' Σουτ του Ντεμπελέ από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:32
22:32
32' Κόρνερ για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:36
35' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Εντυπωσιακή επέμβαση του Ντοναρούμα στο τετ α τετ του Αντεγέμι, ο οποίος έκανε τρομερή ενέργεια! by Γιάννης Πολιάς
22:37
36' Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τους Γάλλους, που όμως κινδύνεψαν άμεσα να δεχτούν γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:41
41' Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:42
42' Μακρινό σουτ του Βιτίνια, κανένα πρόβλημα για τον Κόμπελ. by Γιάννης Πολιάς
22:44
44' Κόρνερ για την Μπορούσια. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:46
45' Κόρνερ για την Παρί μετά από σουτ που κόντραρε στον Σλότερμπεκ. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Η Μπορούσια κρατά με σχετική άνεση το 0-0 και μαζί το προβάδισμα πρόκρισης. by Γιάννης Πολιάς
23:04
47' Κόρνερ για την Παρί μετά από επικίνδυνη σέντρα του Χακίμι. by Γιάννης Πολιάς
23:05
47' Δοκάρι για την Παρί! Ο Ράμος έκανε άτσαλη προβολή μετά την μπαλιά που έγινε από τα αριστερά και στη συνέχεια ο Ζαΐρ-Εμερί δεν μπόρεσε εξ επαφής να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
23:06
Έχουν μπει πολύ καλύτερα στο δεύτερο μέρος οι Γάλλοι. by Γιάννης Πολιάς
23:07
50' Κόρνερ για την Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
23:07
50' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΥΜΕΛΣ! Αμαρκάριστος στην περιοχή ο πολύπειρος Γερμανός στόπερ, σκόραρε με κεφαλιά και έβαλε μπροστά στο σκορ τους Βεστφαλούς! by Γιάννης Πολιάς
23:08
Παγωμάρα στο Παρκ ντε Πρενς! by Γιάννης Πολιάς
23:09
23:11
Πλέον η Παρί χρειάζεται δύο γκολ έστω για να στείλει το ματς στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:11
54' Κόρνερ για την Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Τελειώνει με οφσάιντ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
23:13
56' Ρόις αντί Αντεγέμι. by Γιάννης Πολιάς
23:18
60' Καλή στιγμή για την Παρί, σούταρε ψηλά άουτ μέσα από την περιοχή ο Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
23:19
61' Δοκάρι για την Παρί! Δυνατό σουτ του Μέντες έξω από την περιοχή, η μπάλα εξοστρακίζεται στο αριστερό δοκάρι του Κόμπελ. by Γιάννης Πολιάς
23:19
61' Κόρνερ για τους Γάλλους στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
23:20
23:20
Όπως και στο πρώτο ματς, έτσι και σε αυτό, η Παρί έχει δύο δοκάρια μέσα σε λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
23:21
63' Ασένσιο αντί Ρούιθ και Μπαρκολά αντί Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
23:22
65' Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για την Παρί, αρχικά έδωσε πέναλτι ο Ορσάτο, που μπερδεύτηκε. by Γιάννης Πολιάς
23:23
23:23
Πράγματι ήταν εκτός περιοχής για χιλιοστά το μαρκάρισμα! by Γιάννης Πολιάς
23:24
66' Κόντραρε στα σώματα η εκτέλεση του Ασένσιο. by Γιάννης Πολιάς
23:24
67' Κίτρινη κάρτα στον Χούμελς. by Γιάννης Πολιάς
23:25
67' Ζίλε αντί Σάντσο. by Γιάννης Πολιάς
23:25
23:26
69' Κόρνερ για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:27
23:30
Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, η Παρί πιέζει για το γκολ που θα τη βάλει ξανά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:32
75' Κίτρινη κάρτα στον Ντεμπελέ. by Γιάννης Πολιάς
23:33
76' Λι αντί Ζαΐρ-Εμερί. by Γιάννης Πολιάς
23:33
76' Κόρνερ για την Μπορούσια μετά από προσπάθεια του Μπραντ. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Σκόραρε από θέση οφσάιντ ο Χούμελς, δόθηκε άμεσα η παράβαση. by Γιάννης Πολιάς
23:35
23:36
79' Κόρνερ για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:36
23:37
80' Νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Αλλεπάλληλα... τσαφ και κόντρες στην περιοχή της Ντόρτμουντ, έδιωξαν οι Βεστφαλοί. by Γιάννης Πολιάς
23:38
80' Καλή στιγμή για την Παρί, ο Εμπαπέ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά νικήθηκε από τον Κόμπελ. by Γιάννης Πολιάς
23:38
23:40
82' Φάουλ σε πλάγια θέση για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:40
Άστοχη η κεφαλιά του Μαρκίνιος. by Γιάννης Πολιάς
23:41
84' Κίτρινη κάρτα στον Χακίμι. by Γιάννης Πολιάς
23:41
Νεύρα τώρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
23:42
84' Ενμέτσα αντί Μπραντ. by Γιάννης Πολιάς
23:43
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, αγκαλιά με την πρόκριση η Ντόρτμουντ! by Γιάννης Πολιάς
23:44
86' Τρίτο δοκάρι για την Παρί! Φάση διαρκείας και τρομερή επέμβαση Κόμπελ, που βοηθήθηκε και από το οριζόντιο δοκάρι! Από τον Εμπαπέ το σουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
88' ΝΕΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ! Μακρινό σουτ από τον Βιτίνια, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι... by Γιάννης Πολιάς
23:46
88' Ωραίο σουτ του Λι, η μπάλα λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:48
Ανεκμετάλλευτο ένα ακόμα κόρνερ για την Παρί. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+1' Ζητά πέναλτι η Παρί, ανένδοτος ο Ορσάτο. by Γιάννης Πολιάς
23:50
90+3' Τελευταίες στιγμές, η Ντόρτμουντ είναι αγκαλιά με την πρόκριση! by Γιάννης Πολιάς